چهارشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۰۷

اداره کل ثبت احوال استان کرمان میزبان جلسه” نقد و بررسی فرهنگ نام و نام گزینی”

تاریخ : شنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان ۱۹ مرداد جلسه نقد و بررسی فرهنگ نام و نام گزینی به میزبانی مدیرکل ثبت احوال استان با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار ومعاون فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وفایی مدیرکل کتابخانه های استان و سایر چهره های ادبی و هنری برگزار گردید.
دکتر زین الصالحین ضمن تشکر و قدردانی از خانه ادبیات استان و همه بزرگواران در جلسه ، ایشان تاکید کردند امروز جز ماندگارترین روزهای کاری  ما می باشد.
در ادامه ایشان گزارش آماری ازبیشترین فراوانی نام  در ۱۰ سال گذشته اعلام نمودند.
دکتر بصیری گفت: توجه به نام گزینی بسیار مهم میباشد ایشان افزود پدر و مادران نامی را که بر می گزینند بسیار مهم است چراکه تا آخر عمر همراه فرزندشان است و گاهی این نام ها به معانی خوبی دلالت ندارند وهمچنین  که پدر و مادر نام نیکی برای فرزندان خود انتخاب کنند که آثار موثر تربیتی، اخلاقی، تاریخی و جاودانگی، را با خود به همراه داشته باشد.
ایشان تاکید کرد:با وجود خانه ادبیات در استان کرمان و وجود مفاخری در حوزه شعر و ادبیات در این دیار پهناور معتقدم کرمان می تواند در حوزه نام و نام گزینی، نسخه ای برای کشور در این زمینه تنظیم کند و درحاشیه این جلسه از نمایشگاه جمعیت بازدید کردند.