پنج شنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷:۵۸

تحویل شناسنامه به فرزندان حاصل ازدواج زن ایران با مردان خارجی با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار کرمان

تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۹

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و مدیرکل ثبت احوال استان کرمان به صورت نمادین چهار شناسنامه صادره برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی در استان کرمان را به آنها تحویل دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان کرمان امروز ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹ با حضور دکتر محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، علی شفیعی مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری، محمد قاسمی مدیرکل ثبت احوال استان کرمان و خانم آسیه عباسی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان و شورای معاونین ثبت احوال استان کرمان به صورت نمادین چهار شناسنامه صادره برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی تحویل گردید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، برای اولین بار در ایران عملیاتی می‌شود، این اقدام را موجب خشنودی دانست.
وی به ارتباط فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان در دوره‌های تاریخی اشاره داشت و گفت: زمانی که فردی به تابعیت کشوری می‌رسد یعنی شهروند دارای اسناد هویتی آن کشور است و از تمام حقوق آن کشور برخوردار می‌شود و در مقابل تکالیفی هم بر عهده اوست که باید پاسخگوی موارد باشد.
بصیری با اشاره به اینکه ۷۹۵ نفر از اتباع خارجی در استان کرمان کارت آمایش را دریافت کرده‌اند، بیان داشت: ۲۲۱ خانوار اتباع خارجی در استان کرمان باید شناسنامه دریافت کنند.
وی عنوان کرد: ما همواره به دنبال وحدت و اتحاد هستیم، کما اینکه نماد پایداری و مقاومت ما سردار قاسم سلیمانی نیز چنین آرمانی داشت.
علی شفیعی مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان نیز از رئیس کل دادگستری استان به واسه حمایت از ثبت‌احوال و اداره کل اتباع در اجرای این طرح تقدیر کرد و بیان داشت: پاسخ سریع اداره کل اطلاعات نیز به استعلام‌ها، فرآیند اجرای پروژه ملی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را تسریع کرد.
وی به صدور ۵۶ مورد سند در راستای اجرای این طرح در استان کرمان اشاره کرد و گفت: فرمانداران نیز با حساسیت پروژه را به اتمام رساندند.
شفیعی بیان کرد: بیش از یک آماده آمادگی رونمایی از شناسنامه‌ها را داشتیم و دومین استانی هستیم که صدور شناسنامه و اجرای این پروژه را به اتمام رسانده است.
محمد قاسمی مدیرکل ثبت احوال استان کرمان عنوان کرد: در راستای اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، ۲۷۳ مورد استعلام وارده در استان داشتیم که برای ۸۳ مورد مجوز صادر شد.
وی افزود: ۵۳ مورد شناسنامه در این زمینه در استان کرمان صادر شده و استعلام‌هایی از استان‌های دیگر نیز پاسخ داده‌ایم.
در ادامه این دیدار دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از گنجینه اسناد هویتی مفاخر و مشاهیر اداره کل ثبت احوال استان کرمان بازدید و از سند سند هویتی شهید ‘عبدالمهدی امیدی’ رونمایی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *